Bunkry i okopy Jury 1914-1944

19,99 zł
Brutto 5-10 dni

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Na zamówienie

Darmowa dostawa powyżej 199 zł
Zwroty i reklamacje Dowiedz się więcej
Czas wysyłki 1 - 2 dni robocze

Wyjątkowa książka historyczna

Broszura edukacyjna „Bunkry i okopy Jury. Lata 1914-1944” autorstwa Macieja Świderskiego została przygotowana oraz wydana wraz z pomocą Centrum Rozwoju Lokalnego. Książka historyczna powstała w ramach projektu „Lokalsi” – inicjatywy wspierającej osoby pełne pasji, które swoją działalnością wzbogacają życie lokalnej społeczności.

Maciej Świderski jest wieloletnim działaczem Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

W swojej pracy skupia się na ochronie, a także renowacji miejsc pamięci, bunkrów i okopów na Jurze z okresu I oraz II Wojny Światowej.

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 19 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 19 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 19,00 zł .


Historia militarna Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Maciej Świderski przygotował album fotograficzny przedstawiający miejsca pamięci na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Treść książki historycznej „Bunkry i okopy Jury. Lata 1914-1944” skupia się głównie na architekturze militarnej – schronach wojennych zbudowanych w trakcie światowych wojen znajdujących się m.in. na terenie Podzamcza, Żerkowic i Blanowic. W albumie można również obejrzeć fotografie z wycieczki edukacyjnej do Chechła. „Bunkry są żywą lekcją historii pod otwartym niebem” – pisze Maciej Świderski.

Ochrona architektury militarnej

Album fotograficzny obrazuje działania na rzecz ochrony miejsc pamięci oraz zabytków architektury militarnej. W broszurze edukacyjnej „Bunkry i okopy Jury. Lata 1914-1944” znajdują się szczegółowe relacje z prac renowacyjnych schronów wojennych. Niektóre z bunkrów zostały zaadaptowane przez współczesną architekturę. W książce historycznej Macieja Świderskiego można zobaczyć m.in. fotografie schronu wojennego z Bydlina wykorzystanego w przestrzeni gospodarczej.  

„Bunkry i okopy Jury. Lata 1914-1944” są idealną pozycją dla miłośników lokalnej historii i ludzi z pasją.

Zobacz także